Jdi na obsah Jdi na menu

KONEČNĚ VÝHRA KŠELY - KOUŘIM B 4:1 (1:0)

7. 9. 2015

Ve fotbalově ideálním počasí jsme sehráli druhý domácí zápas. Naším sobotním soupeřem byl tým Kouřimi B. Z minulosti víme, že je to hodně nepříjemný soupeř, který se prezentuje technickou hrou a občas má ve svých řadách také někoho z jejich A-týmu. Bylo jistě na místě očekávat velmi těžký zápas. Od začátku jsme se tedy snažili neudělat chybu a zejména vzadu hrát na jistotu. Myslím si, že se nám to docela dařilo. Dařilo se nám i směrem dopředu, první naše šance přišla hned v 5. minutě a skončila nevybíravým zákrokem hostujícího brankáře, ohodnoceným žlutou kartou. Zahrávaný přímý kop nasměroval Vojta jen do ochranné sítě a ještě vysoko nad branku. Každopádně jsme docela dobře drželi míč i soupeře na vlastní polovině a snažili jsme se na hopsavém terénu vytvořit nějakou další větší šanci. To se nám ovšem nějaký čas nedařilo a dostávali jsme se jen k drobnému ohrožení hostující branky a to tak, že jsme do šestnáctky posílali centry, které postrádaly přesnost, nebo jsme se snažili zakončit z rohů, ale vždycky nám chyběl kousek, abychom hlavičku či střelu nasměrovali směrem na branku. Soupeř se během prvním 30 minut v podstatě k žádné větší ani menší šanci nedostal. V hlavě si uvědomuji jen dva centry, které byly lahůdkou pro našeho brankáře a pár dlouhých centrů, které skončili u stejného muže jako centry. To, že se soupeř nemohl dostat do šance, bylo hodně tím, že obrana hrála velmi dobře a zodpovědně. Od obrany také vzešla naše první gólová šance. Zdenda Hampl posunul míč na Vojtu, ten si ho vyměnil s Martinem, společně vyšachovali obranu hostů a Martin nasměroval milimetrový centr před branku, který velmi zkušeně posadil na hlavu naší nové posily. Zuky se této příležitosti nezalekl a otevřel skóre zápasu, 1:0. Na první gól jsme čekali docela dlouho, ale toto byla fotbalová akce, za kterou to čekání stálo. Možná z chvilkové nepozornosti jsme málem o vedení v zápětí přišli. Soupeř se probil až do naší šestnáctky, ale v rozhodující chvíli si nedokázal srovnat míč na kopačce a branku o kus přestřelil. Do poločasu se již nic nestali a tak se šlo do kabin. U nás to bylo jasný, vydržet hrát poctivě, bránit a pokus se podaří přidat gól. To se podařilo. Druhý gól v zápase přidal Zuky, který si počkal na skákající míč, který nekompromisně poslal do sítě, 2:0. Za pár chvil bylo ještě veseleji. Zdenda řííííííkal, že to prý šlo od něj, ale já nevím, jestli mu mám věřit J, ale tak třeba jo ;-) Po precizně vhozeném autu se po rychlé narážečce dostali před branku hostů Petr Smolný a Martin Křivka, sice se málem srazili a nakopli sami sebe, ale nakonec Petr dokázal míč nasměrovat na vzdálenější tyčku a zvýšit na 3:0. To už jsme si mysleli, že je hotovo, ale nebylo. Soupeř šel do ojedinělého útoku a podařilo se mu se štěstím snížit na 3:1. V tomto momentu jsme si říkali, že ještě není hotovo a je zapotřebí hrát velmi obezřetně. Soupeře gól malinko nakopnul a logicky se snažil s výsledkem ještě něco udělat. Za pár minut se usadil na naší polovině, ale k zakončení se, kvůli vlastním nepřesnostem nedokázal dostat a tak jsme na nic nečekali a natěšeným divákům jsme dali ještě jeden gólový dárek. Jirka Hampl ukázal, že je střelec a nabídnutou šanci s přehledem proměnil, 4:1. To nemuselo být všechno, do slibné šance se ještě v závěru zápasu dostat Vojta, ale z velkého úhlu branku přestřelil. Poslední gól už hosty trochu zmrazil a tak zápas dospěl k relativně klidnému konci. Dneska musím všechny hráče pochválit a jejich výkon, nadšení a radost ze hry musíme ocenit. Jen doufám, že si to vezmeme také do nadcházejících zápasu a přidáme další výhry.